joga na plazy w key west
AMERYKA PÓŁNOCNA,  DESTYNACJE,  KEY WEST,  STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI

Co warto zobaczyć na Key West?

Zaplanowałeś wakacje na Florydzie? Zastanawiasz się co zobaczyć i gdzie przenocować w Sunshine State? Oto kilka moich subiektywnych wskazówek.

Bez wątpienia bardzo ważnym punktem Florydy jest Miami. Kluby nocne, głośna muzyka, drinki i urbanistyczna zabudowa są symbolami tego miasta.

Jeśli jednak podczas wakacji cenisz sobie ciszę i spokój lub po prostu zmęczył Cię zgiełk miejskich ulic, nie czekaj, pakuj walizki i jedź na Key West. Key West to malownicza wyspa o wymiarach 2 × 6 km, położona na samym końcu archipelagu. Jest jednocześnie najbardziej wysuniętym punktem na południe USA. Od Southernmost Point na rajską Kubę już tylko 90 mil.

Co wyróżnia Key West na tle Florydy?

Odpowiedź jest prosta – klimat panujący w tym miejscu. Spokojny, leniwy nastrój snuje się wąskimi uliczkami miasteczka. Ernest Hemingway mówił, że „czuje się tu jak w innym kraju” i miał rację, bo Key West bardziej przypomina Karaiby. Kolorowe, zabytkowe budynki są ukłonem w stronę kubańskich sąsiadów. Promenada okalająca wyspę i piękna plaża w stylu retro pozwolą na oderwanie się od codzienności w słonecznych promieniach.

Jak dotrzeć na Key West

Polecam wypożyczenie auta w Miami i podróż Overseas Highway. Droga wybudowana w latach 30. XX w. w składa się z 42 mostów łączących wyspy archipelagu Florida Keys. Położona jest w miejscu linii kolejowej zniszczonej w 1935 roku przez huragan. Ta podróż jest przyjemnością samą w sobie. Ocean, ocean i jeszcze raz ocean. Taki widok towarzyszył nam przez 150 mil podróży. Najdłuższym mostem jest Seven Mile Bridge, który mierzy 10,9 km.

Co robić na Key West, Floryda?

Zastanawiasz się co warto zobaczyć na Key West? Wyspę możecie poznawać na nogach lub skorzystać z legendarnej Conch Tour Train, która obwozi turystów po wyspie od 1958 roku. Na trasie znajdują się domy Hemingwaya i Trumana. Aktualnie mają postać muzeów, które z radością witają turystów. Zatrzymajcie się też przy Southernmost Point, czyli najbardziej wysuniętym punkcie USA na południe. Tutaj przy dobrej widoczności, będziecie mogli zobaczyć wybrzeże słonecznej Kuby.

plaza w key west

Turyści równie chętnie odwiedzają Key West Butterfly and Nature Conservatory, aby podziwiać setki motyli.

Zmęczeni po całym dniu zwiedzania, wytchnienie znajdziecie w barze Sloppy Joe’s, gdzie często gościł sam Ernest Hemingway. Naturalnie w tym miejscu warto skosztować Daiquiri, czyli ulubionego napoju pisarza.

A jeśli po całym dniu leniuchowania pod palmami, najdzie was ochota na odrobinę szaleństwa, zajrzyjcie na Duval Street. To niewątpliwie najbardziej imprezowa uliczka z dużą ilością nocnych klubów.

Gdzie zatrzymać się na Key West

Po noclegach w NY, pobycie na Kubie oraz szybkim zwiedzaniu Miami postanowiliśmy zatrzymać się w wygodnym kurorcie z basenem. Ocean Edge Key West jest resortem położonym na przedmieściach Key West. Pokoje są przestronne, a dodatkowo posiadają balkony, z których można podziwiać jachty w marinie. W resorcie znajdziecie również restaurację i bar. Miejsce jest bardzo atrakcyjne i warto je zobaczyć podczas pobytu w Key West.

widok z pokoju
Możliwość komentowania Co warto zobaczyć na Key West? została wyłączona