statua wolności
AMERYKA PÓŁNOCNA,  DESTYNACJE,  NOWY JORK,  STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI

Rejs do Statuy Wolności

Monumentalny pomnik wolności jest symbolem nie tylko Nowego Jorku, ale też całych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zaprojektowany w stylu neoklasycyzmu realistycznego, jest darem narodu francuskiego. W 1984 pomnik został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 46,5-metrowy pomnik wzniesiony jest na Liberty Island.

Jak zatem dotrzeć do Statuy Wolności?

Na samym początku należy zameldować się na Battery Park (Dolny Manhattan). Tego dnia polecam wstać z łóżka nieco wcześniej, niestety wejście na prom, którym dopłyniecie do Liberty Island, poprzedzone jest pokaźną kolejką. W szczycie czekać możecie nawet trzy godziny. Warto abyście wzięli pod uwagę, że cała wycieczka trwa dość długo. Prom cumuje również na Ellis Island, gdzie będziecie mieli okazję zwiedzić Muzeum Emigracji. My bilety kupiliśmy online, dzięki temu uniknęliśmy dodatkowego oczekiwania w kasach na miejscu. Kiedy już, po odstaniu w bardzo długiej kolejce, dotarliśmy na pokład, rozpoczęła się prawdziwa przygoda.

manhattan z pokładu

Jak wygląda taki rejs?

Zajęliśmy miejsce w tylnej części promu, dzięki czemu podziwialiśmy panoramę Manhattanu. Po dotarciu na wyspę, podróż trwa ok.15 minut, zwiedzaliśmy ją samodzielnie. Fajny spacer dookoła wyspy naprawdę relaksuje po trudach związanych z dotarciem na miejsce. Istnieje możliwość wejścia do środka, niestety ilość turystów jest ograniczona i bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Kiedy doszliśmy do wniosku, że Statua Wolności została przez nas obejrzana z każdej strony, wsiedliśmy na prom, aby udać się na kolejną wyspę. Czas nie jest restrykcyjnie wydzielony, musimy zdążyć na ostatni odpływający prom danego dnia, aby przypadkiem nie spędzić nocy w towarzystwie Statui Wolności. Na Ellis Island zwiedzaliśmy Muzeum Emigracji, a także jedliśmy lunch. Czujemy się w obowiązku polecić fantastyczną, amerykańską kanapkę z lobsterem.

kanapka z Lobsterem

Ile kosztuje rejs do Statuy Wolności?

Bilet na prom kosztuje $18,5, w tej cenie możecie odwiedzić dwie wyspy. Wejście na piedestał lub do wnętrza pomnika jest dodatkowo płatne. Zwiedzanie Muzeum na Ellis Island jest bezpłatne. Całość zajęła nam około pół dnia, naturalnie można to zrobić szybciej lub wolniej, ponieważ sami organizujemy sobie tempo zwiedzania.

statua wolności
Możliwość komentowania Rejs do Statuy Wolności została wyłączona