rzeka Loboc
AZJA,  BOHOL,  DESTYNACJE,  FILIPINY

Malowniczy rejs rzeką Loboc. Wyspa Bohol na Filipinach.

Jak dojechać do miejsca, w którym zaczyna się rejs rzeką Loboc ?

Miejsce to jest doskonale oznaczone, na wielu trasach znajdują się bilbordy oraz drogowskazy, dzięki którym łatwo obrać odpowiedni kurs. Rejs rzeką Loboc jest jedną z głównych atrakcji na Boholu nic więc dziwnego, że mieszkańcy ułatwiają turystom skorzystanie z tej przyjemności. My zatrzymaliśmy się w hotelu Dive Thru na Panglao, aby tam dotrzeć, zdecydowaliśmy się wypożyczyć skuter. Droga z Panglao do miasta Loboc to dodatkowy atut wyprawy, jedna z przygód, którą wspominamy z łezką w oku. Podróżowaliśmy w towarzystwie pięknej natury, niekończącej się zieleni, podglądając życie codzienne lokalesów. Na Boholu bardzo popularnym, a zarazem stosunkowo tanim rozwiązaniem jest wynajęcie prywatnego kierowcy. Korzystaliśmy z tej opcji podczas naszej, najdłuższej podróży do Chocolate Hills. Klimatyzowane auto naturalnie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, niestety widoki, zapachy i ogólne odczucie nie są już tak niesamowite.

rzeka Loboc
rzeka loboc
wodospady na rzece loboc
roślinność przy rzece loboc
pokład łodzi podczas rejsu po rzece Loboc

Jak wygląda i ile trwa rejs rzeką Loboc?

Na rejs rzeką Loboc wybraliśmy się w dzień powszedni, dość wcześnie, bo o 11 byliśmy na miejscu. Nie było kolejek do biletów (czytałam, że takowe się zdarzają), czekaliśmy jedynie, aż zbierze się cała grupa. Zdecydowanie największą korzyścią jest możliwość podziwiania przyrody. Barka płynęła przez kipiącą zielenią dżunglę, woda ma niesamowity żółto-zielony kolor, a na rzece Loboc znajdują się malownicze wodospady. Palmy uginają się w stronę rzeki, pozostawiając jedynie korytarz płynącym łodziom. Obsługa rejsu serwowała dobre, lokalne jedzenie (jest wliczone w cenę rejsu), a w trakcie wyprawy mieliśmy możliwość zobaczyć występ lokalnej grupy artystycznej.

Rejs trwa trochę ponad godzinę, a czas w trakcie tej podróży płynie bardzo szybko.

Nie jest to zdecydowanie cichy romantyczny rejs wśród szumu palm i śpiewu ptaku, ale pamiętajmy, że to swego rodzaju pływająca restauracja i jak w każdej lokalnej restauracji, jest trochę tłoczno i gwarno. To czas, w którym możemy poznać turystów z innych krajów, zjeść w przyjemnej wesołej atmosferze i zobaczyć ludzi, którzy śpiewają i tańczą specjalnie dla nas. Dla zwolenników ciszy i spokoju na pewno bardziej spodobają się kajaki. Gdyśmy mieli jeszcze jeden dzień na wyspie Bohol, chętnie spróbowalibyśmy swoich sił. Koszt rejsu łodzią to 450PHP.

Dlaczego warto skorzystać z zipline nad rzeką Loboc?

Droga z portu w Loboc do wyciągu zajęła nam pół godziny — podróżowaliśmy skuterem. Zjazd po linach jest bardzo tani – koszt w dwie strony to 400PHP, a widoki z góry niezapomniane. Lina umieszczona jest 120 metrów nad ziemią. Widok zapiera dech w piersiach. To jedno z największych szaleństw, jakich dokonałam w życiu. Zdecydowanie warte adrenaliny. Według nas najatrakcyjniejszą opcją jest combo – składa się z jednego klasycznego zjazdu nad rzeką oraz powrotu gondolą. Wracając gondolą powoli i spokojnie, możemy zdać sobie sprawę z tego, co przed chwilą zrobiliśmy… Zjazd w jedną stronę zajmuje nieco ponad minutę. Co ciekawe, jest to kwestia indywidualna i zależy od naszej wagi – im więcej, tym szybciej. Tu warto podkreślić, iż dzieci nie powinny korzystać z tej atrakcji, są zbyt lekkie i mogłyby zatrzymać się w trakcie. Zjazd odbywa się parami na sąsiadujących linach. W wygodnej, leżącej pozycji sunęliśmy po linie, przemieszczając się nad kolejnymi cudami natury. „Lot” rozpoczyna się na półce skalnej, najpierw lecieliśmy nad niezwykle zieloną dżunglą, później nad rzeką Loboc, na końcu do pionu postawili nas sympatyczni pracownicy Eco Parku Loboc.

Przeczytaj także: Bohol – wyspa bajecznych wodospadów

Możliwość komentowania Malowniczy rejs rzeką Loboc. Wyspa Bohol na Filipinach. została wyłączona